TEKFEN BURSU

Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, 020 – 2021 eğitim yılı itibariyle maddi desteğe ihtiyaç duyan 550 başarılı öğrenciye iki farklı kategoride burs verecektir.

Bursa başvuru için aranan temel şart, adayların ailelerinde en fazla kazanan kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil (fazla mesai ve prim hariç) 4.775 TL ve altında olduğunun belgelenmesidir.

Tekfen vakfından burs alınabilmesi için, öğrencinin okulundan, resmi, özel kurum, kuruluş ya da STK’dan burs almaması gerekmektedir.

Ödemeler, Tekfen Vakfı’nın belirlediği ödeme planına uygun olarak, bursiyerin veya öğrenci reşit değilse velisinin adına açılan bir banka hesabına burs aldığı eğitim yılının Kasım-Mayıs ayları arasında, 7 ay boyunca hesaba yatırılır.

İlk kategori burs Kamuya Açık Burs Fonu / Grup Dışı Burslar olarak düzenlenmiştir. Vakıfın, bu burs ile Türkiye’nin parlak fakat maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere destek amacı bulunmaktadır. Şartları ise: 1)Türkiye’de öğrenim görmek, 2)T.C. vatandaşı olmak 3)Burs Tahsis Kriterlerini yerine getirmek (alttaki detaylı bilgi için bırakacağımız linkten erişebilirsiniz) 4) 4 yıllık üniversite öğrencisi olmak.

İkinci kategori burs ise Velisi Tekfen Çalışanı Olan Öğreciler için Burs Fonu / Grup İçi Burslar adıyla düzenlenmiştir. Vakfın bu kategori bursta 18 bini aşkın çalışanı olan geniş Tekfen ailesinin çocuklarının eğitimlerine destek olmak amacı vardır. Vakıf bu bursta daha başarılı ve daha düşük gelir seviyeli adaylar burs değerlendirme sürecinde diğer adayların önüne geçeceğini belirtmiştir. Şartlar: 1)Türkiye’de öğrenim görmek 2) T.C. vatandaşı olmak 3)Burs Tahsis Kriterleri’ni yerine getirmiş olmak (alttaki detaylı bilgi için bırakacağımız linkten erişebilirsiniz) 4) lise, meslek lisesi, meslek yüksek okulu veya üniversite öğrencisi olmak

Vakıf, burslarda, okuluna yeni yerleşen öğrencilerin öncelikli olacağını belirtmiştir.

Burs hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

DİĞER BURS BAŞVURULARINI İNCELEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s