DEĞER EĞİTİM VAKFI BURSU

Değer Eğitim Vakfı, gerekli yeteneklere sahip ancak maddi imkanları yeterli olmayan genç ve çocukların öğretimlerine destek olmak amacıyla karşılıksız burslar vermektedir.

Burs Başvuru Koşulları:

 • Öğrencinin mevcut alması gereken eğitimini devam ettirmesi için, kendisi ve ailesinin maddi durumunun yeterli düzeyde olmaması veya çok sınırlı/kısıtlı olması.
 • Diğer özel kurum, kuruluş ya da kişilerden, eğitim-öğretim desteği için mali yardım alan öğrenciler ilgili burstan faydalanamazlar.
 • Devlet kapsamında yer alan eğitim kurumlarında okuyan öğrencilere, özel kurumlarda okuyan öğrencilere oranla öncelik verilmektedir.
 • Öğrencinin, şehit, gazi ve benzerinin 1.dereceden akrabası olması ilgili burs başvuru sürecinde öncelik sağlamaktadır.
 • Üstün başarı kapsamında verilmesi beklenen burslarda, öğrenci veya ailesinin maddi durumuna bakılmamaktadır.
 • Fakülte ve yüksekokula başlayan öğrenciler için ÖSYM sonuç belgesinde bursiyer adayları kapsamında/arasında en yüksek puanı elde etmiş olması tercih edilmektedir.
 • Ara sınıflarda okuyan öğrencilerin ise okudukları sınıfa kadar olan akademik ortalamasının diğer adaylara oranla en yüksek olması tercih edilmektedir.
 • Eğitim – öğretim yılı içerisinde, mali anlamda desteğe, diğer başvuracak olan öğrencilere oranla daha fazla ihtiyaç duyan kişiler tercih edilmektedir.
 • Öğrencilerin, vatanına, milletine, bayrağına, inancına düşkün, gelenek ve göreneklerine duyarlı, temel insani değerler ve evrensel ahlak anlayışı konularında hassas, örnek insan idealine sahip, öğrenme ve kişisel gelişim anlamında aktif, yeni bir buluş, araştırma ve benzeri uğraş içinde olmaları ve ‘Değer Eğitim Vakfı’ yardım komisyonunca belirlenecek olan diğer nedenler tercih sebebi olarak bulunmaktadır.
 • Öğrenciler dışında kalan diğer bursiyerlerin; gerçekten yardıma ihtiyacı bulunan; çocuk, genç, yetişkin, yaşlı bireyler olmaları ve bu durumlarının resmi bir belge ve kişisel yazılı başvuruları ile belirlenmesi gerekmektedir.
 • Referans mektubu bulunan öğrenci ve bursiyerlere öncelik verilmektedir.

‘Vakıf, ilgili karşılıksız bursların ‘Ekim-Haziran’ ayları arasında yani 9 ay boyunca verileceğini açıklamıştır.’

Burs Başvurusu İçin Son Tarih:

31 Ağustos 2020

Burs Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır ?

Karşılıksız burs başvuruları, OEKV Burs Başvuru Belgesinin; online (internet üzerinden) olarak doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak, ek olarak istenilen yani talep edilen belgeler ile beraber; şahsen veya posta yoluyla vakıf adresine gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

Vakıf Adresi:

Ovaakça Çeşmebaşı Mah. İstanbul Cad. No 661 – 16335

Osmangazi / Bursa

Burs Başvuru Belgesi için TIKLAYINIZ.

DİĞER BURS BAŞVURULARINI İNCELEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s